A termelési rendszer szoros egységet képez a készlet, kereskedelmi rendszerrel, mely rendszerek biztosítják a termeléshez szükséges anyagokat, a gyártási folyamat zökkenőmenetes kiszolgálásához, a vevői rendelések határidőre való teljesítése érdekében.
A termelési rendszer alap és általános funkcióit tekintve egységesnek mondható, de iparáganként és azon belül cégenként is egyediséget mutat. Tehát minden esetben cég-specifikus megoldás szükséges, mely egyedi fejlesztést igényel.
Késztermék gyártása történhet konkrét vevői megrendelésre, vagy raktári készletre. A gyártás során felmerült anyagigényt a készletrendszer, a gyártás menetét pedig a tevékenységek definiálása biztosítja. A termelési rendszerben alkatrészjegyzék/receptúra, valamint munkafolyamatok meghatározása alapján történik a gyártás. Sarzs szám alkalmazásával lehetővé válik a termelés lépéseinek, idejének és kiinduló alapanyagának visszakövetése. Hiba, reklamáció esetén, elengedhetetlenül szükséges ennek a folyamatnak a megléte a visszakövethetőség miatt.
A termelésben az automatikus mérlegelés, és a vonalkód alkalmazása megoldott. A termelés során keletkezhet félkésztermék, hulladék, melyek adott esetben önállóan tovább értékesíthetők.
Keletkezett selejt kezelése, a selejtezési szabályzat szerint történik.
A termelésben norma meghatározható, mely alapján a bérrendszerben a teljesítménybér elszámolható.
Egyedi cégre szabott modulok működnek a következő területeken:
- raktározás - tárolás, és ezzel kapcsolatos szolgáltatások kezelése,
- bérlemények kiadása, periodikus számlázása,
- élelmiszeripari termelés,
- műanyaggyártás,
- előfizetéses kiadvány terjesztés,
- díjelszámolási rendszer (szemétszállítás, melegvíz, stb.,),
- orvosi eszköz kereskedelem,
- ipari gyártás.